Archiwa tagu: muzyka

Muzyczna składanka roku

Podziel się
facebook Facebook
Google+ Google+
Tweeter Tweeter
Gg Gadu-Gadu

okladka discomixBlog typowo poświęcony muzyce disco polo, dlatego dzisiaj zajmiemy się nieco portalem muzyki disco numer jeden w Polsce. Kilka dni temu wydał on swoją pierwszą oficjalną składankę Disco Mix Vol.1 którą pobrało już kilka tysięcy użytkowników!

Sukces zawdzięcza formie w jakiej został wykonany mix… Szybkie przejścia, energiczne rytmy oraz największe hity minionego roku. Portal zadeklarował wydawanie cyklicznie składanki, raz w miesiącu.

Darmowe mp3, które zawarte są na składance można pobrać oczywiście na na portalu. Przypominamy również, że jest to legalne źródło muzyki disco, które współpracuje z wieloma artystami tworzącymi muzykę disco dance w Polsce.Pobierz Disco Mix Vol 1

Don’t stop the music…

Podziel się
facebook Facebook
Google+ Google+
Tweeter Tweeter
Gg Gadu-Gadu

rihannaJest taka piosenka “Don’t stop the music” w tłumaczeniu na polski słowa przekazują NIE ZATRZYMUJ MUZYKI. Był to wielki hit, grany w wielu dyskotekach na całym świecie. Za wykonanie odpowiada Rihanna. Prawda jest taka, że bez muzyki nie ma życia… Wielu z nas nie umie bez niej funkcjonować.

Muzyka jest wypadkową głosu ludzkiego, dźwięków i instrumentów. Towarzyszy człowiekowi od zawsze. Podczas obrządków religijnych, pracy czy zabawy. Jak wszystko w duchu postępu cywilizacyjnego, muzyka również wyewoluowała. Powstawały nowe instrumenty, gatunki muzyczne czy nośniki dźwięku.

Ciężko w to uwierzyć, ale wszystko zaczęło się od fonografu Edisona, poprzez magnetofon, walkman, aż do komputera. Kiedyś no-śnik dźwięku był synonimem luksusu. Dziś w dobie powszechności smartfonów, ipodów czy innych elektronicznych wynalazków, muzyka towarzyszy nam wszędzie. Internet zrewolucjonizował rynek muzyczny i tak wszystkie nowości muzyczne możemy mieć na swoim nośniku po przez jedno proste kliknięcie…

Dostępne aplikacje muzyczne

Podziel się
facebook Facebook
Google+ Google+
Tweeter Tweeter
Gg Gadu-Gadu

Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej życia i codziennego funkcjonowania. Staje się niezbędna przy wykonywaniu różnorodnych czynności: od nauki, na ćwiczeniach skończywszy. Przywołuje wspomnienia, potrafi polepszyć nastrój oraz dodać sił. Mowa tu oczywiście o muzyce i jej dobroczynnych właściwościach.

Obecnie dostęp do muzyki jest praktycznie nieograniczony. Wybrzmiewa ona w rozgłośniach radiowych, możemy ją odnaleźć na stronach internetowych, bądź wraz z przyjaciółmi udać się na koncert, gdzie usłyszymy naszych ulubionych wykonawców. Rynek muzyczny jest tak duży, że każdy z powodzeniem odnajdzie swoje „rytmy”. Pora letnia to zdecydowanie sprzyjający czas dla muzyki pop – letnie kawałki umilają czas na plaży, a w nocy wypełniają sale klubowe.

Aby jednak mieć dostęp do ulubionych piosenek potrzebną są nam specjalnie do tego przeznaczone urządzenia. Zapewne najlepszy dostęp do muzyki mamy w domu oraz w
samochodzie, gdzie znajduje się radio. Jak więc poradzić sobie wówczas, gdy zamierzamy wybrać się na długą przejażdżkę pojazdem dwukołowym? Z pomocą przychodzą nam sprzęty do odtwarzania muzyki, których na rynku jest coraz więcej: odtwarzacze mp3, mp4, aplikacje w telefonach komórkowych, wśród których wymienić można m.in.: Shazam
(pomocny w identyfikacji utworu, który wpadł nam w ucho), Spotify (z którego możemy korzystać bez konieczności dostępu do Internetu), aplikacje umożliwiające nam tworzenie własnej muzyki, jak np. MixPad.

Nie da się jednak ukryć, że mimo tak dużej liczby powstających wciąż aplikacji muzycznych, nadal na pierwszym miejscu zdaje się być youtube, którego codziennie odwiedza miliony użytkowników.

Muzyka w podróży

Podziel się
facebook Facebook
Google+ Google+
Tweeter Tweeter
Gg Gadu-Gadu

Wyobrażacie sobie daleką podróż bez muzyki? Mi nawet codzienny dojazd do pracy umila słuchanie cyklicznych audycji pewnej trójki prezenterów, którzy tworzą projekt o nazwie Hit za Hitem.

Muzyka poprawia nasze samopoczucie, nastraja nas i mobilizuje do dalszych działań. Innymi słowy, czujemy że żyjemy!

Do pracy codziennie dojeżdżam około 30-45 minut więc nie wyobrażam sobie spędzenia czasu w innym towarzystwie niż darmowa muzyka.